Mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz to więcej dam, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

kulki do ćwiczeń pochwy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niesłychanie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, bo ćwiczenia przynoszą wtedy poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które należy następnie jak zwykle powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko zezwala ona powrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *