Pasta czyli makarony

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, które oferuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie dania

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. Dobra restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, ravioli i liczne desery – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *