restauracja włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne i ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi próbują równie pyszne dania obiadowe takie jak canelloni, lasagne i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku cechom: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się również nie tak typowe włoskie potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz jedzenie z wielu zakątków Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Posiłek na włoską modę koniecznie powinien obejmować również trunek. Odrobina alkoholu to we Włoszech kanon. rest włoska w krk Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *