Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz niejednokrotnie zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są de facto smaczne i godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o pionierskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w szablonowej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych smaków.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *